Akademia Sztuki Wojennej - Warszawa

W dniach 25-26 listopada na Akademii Sztuki Wojennej, odbyło się Ogólnopolskie Szkolenie Nóż SAJN -SYSTEM

W szkoleniu wzieli udział, funkcjonariusze służb mundurowych oraz  osoby cywilne z ośrodków szkoleniowych,  Szczecin, Wrocław, Warszawa, Rzeszów, Radom, Łódź, Kraków, Katowice , Czestochowa, Oleśnica oraz inncyh miast z Polski.

Tematem szkolenia, była obrona przed agresorem uzbrojonym w nóż oraz walka przy użyciu noża.W.

Szkolenie poprowadził Twórca Systemu SAJN, Mistrz Jan Nycek.  System Sajn obejmuje walkę wręcz, walkę i obornę przy użyciu noża oraz techniki użycia pałki teleskopowej.

Mistrz Jan Nycek jako pierwszy w Polsce opracował i wydał książkę z zakresu użycia pałki teleskopowej w służbaach mundurowych. 

Podczas szkolenia wskazywał na poprawne ustawienie i przyjmowanie pozycji obronno- kontratakującej. Nauczane techniki obejmowały walkę z jednym jak i z kiloma przeciwnikami uzbrojonymi w noże. Zwracał uwagę na często popełnianie błędy podczas walki obronnej.

Omawiał i nauczał taktykę walki oraz techniki wykorzystywane podczas ataku ze strony przeciwnika.

Szkolenie obejmowało zakres -1 podstawowy, który miało na celu skutecznie bronić się przed agresorem.

Kolejny zakres, planowany jest na 3 marca 2018 w Warszawie. Podczas tego wydarzenia planowana jest również premiera noża  SAJN SYSTEM o nazwie BRAVE.

Po zakończeniu szkolenia, dokonano uroczystego wręczenia Certyfikatów Instruktorskich z ostatniego kursu,który odbył się w Oleśnicy.

Jan Nycek