Chorwacja Camp 2017

191chor1.jpg

Krótka relacja z przeprowadzonego obozu szkoleniowego, Chorwacja 2017,

W dniach 19-28.08.2017 w CHorwacji, odbył się specjalistyczny obóz szkoleniowy z zakresu Taktyczno Bojowego Systemu dla Służb Mundurowych  Sajn-System.

Szkolenie poprowadził Prezes,  Mistrz Jan Nycek. 

W szkoleniu udział wzieli głównie Instruktorzy CSS SAJN.

Głównym tematem była technika i taktyka walki obronnej przy użyciu nożą.

191chor2.jpg

Po raz pierwszy ukazane zostały tajniki i techniki walki nożem,przedstawiony został również nóż zaprojektowany przez Jana Nycka oraz omówione zostały w wąskim gronie jego atrybuty oraz rązwiązania ściśle dostosowane

do walki obronnej w Systemie Sajn. Była to krótka prezentacja przed wprowadzeniem na rynek kolejnej książki Systemu Sajn.

191chor4.jpg

Również podczas obozu, kilku Instruktorów miało możliwość pracy na nożach prototypowych, po czym szybko stwierdzili że wszystkie inne noże które do tej pory posiadali przejdą do lamusa.

 

Stosowane techniki w walce obronnej przy użyciu noża, przedstawione i ćwiczone były również w odniesieniu do walki w bliskim dystansie, ponieważ

cały system Sajn czyli jego podstawy techniczne są ze sobą analigicznie połączone.

Poczynając od walki wręcz,  prowadzeniu interwencji przy użyciu pałki teleskopowej czy też walki przy użyciu noża. 

 

Obóz ten był przeglądem technik w zakresie posługiwania się pałką teleskopową, prowadzeniem walki w bliskim dystansie ale dominującym tematem tegorocznego obozu była technika i taktyka walki nożem. 

a to wszystko  jak już wspomnieliśmy przed zbliżającym się wydarzeniem i promocją książki do której chcemy przygotować odpowiednią ilość Instruktorów w celu lepszej jej popularyzacji.

 

Pomimo 40 stopniowych upałów, wszystkie zaplanowane działania zostały w 100 % zrealizowane, a wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni i pozytywnie nastawieni do dalszego rozwoju.

 

Już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia, Top Sajn Instruktor 9-10 wrzesień oraz Ogólnopolskie Szkolenie rozpoczynające sezon 23 wrzesień 2017r.

Jan Nycek