Listopadowe szkolenie SAJN

170_jan nycek_sajn_sluzby mundurowe_palka teleskopowa_maczeta_walka nmaczeta_walka nozem_palka teleskopowa_12.jpg

Za nami Ogólnopolskie Szkolenie SAJN System, którego głównym tematem była obrona przed przeciwnikiem uzbrojonym w maczetę. Szkolenie odbyło się w dniach 23-25 listopada 2018 na terenie European Security Academy , gdzie nasi Instruktorzy mieli również okazję uczestniczyć w szkoleniu strzeleckim.

Maczeta to narzędzie niezwykle groźne, przed którym obrona wymaga zastosowania odpowiednio dostosowanych i skutecznych, a jednocześnie intuicyjnych i maksymalnie ergonomicznych technik.

Kompleksowe moduły szkoleniowe Systemu SAJN obejmowały:

  • obronę z wykorzystaniem technik walki wręcz

  • obronę z wykorzystaniem technik walki nożem

  • obronę z wykorzystaniem technik interwencji pałką teleskopową.

Szkolenie poprowadzone zostało przez Mistrza Jana Nycka, twórcę Systemu SAJN i autorytet w zakresie technik interwencji i obrony pałką teleskopową oraz nożem, twórcę noża taktycznego BRAVE.

170_jannycek_sajn_wlosciejewki_maczeta_palka_teleskopowa_noz_walka_samoobrona_formacje_mundurowe_1.jpg


Po raz kolejny mieliśmy okazję szkolić się korzystając z gościnności i infrastruktury European Security Academy w podpoznańskich Włościejewkach – jednego z najbardziej prestiżowych na świecie centrów szkoleniowych z sektora obronnego.

Dodatkowo nasi Instruktorzy wzięli udział w szkoleniu strzeleckim, obejmującym broń krótką oraz broń długą. Szkolenie prowadzili światowej klasy Instruktorzy European Security Academy. 

W szkoleniu oprócz naszych Instruktorów za całego kraju i z zagranicy, wzięły również udział uczestniczki Kursu Samoobrony dla Kobiet, prowadzonego w ramach Systemu SAJN we Wrocławiu oraz w Oleśnicy.


Po raz kolejny dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę oraz zaangażowanie, a European Security Academy za możliwość szkolenia się w tak niezwykłym i robiącym ogromne wrażenie kompleksie treningowym.

170_jannycek_sajn_wlosciejewki_maczeta_palka_teleskopowa_noz_walka_samoobrona_formacje_mundurowe_4.jpg
170_jannycek_sajn_wlosciejewki_maczeta_palka_teleskopowa_noz_walka_samoobrona_formacje_mundurowe_2.jpg
170_jannycek_sajn_wlosciejewki_maczeta_palka_teleskopowa_noz_walka_samoobrona_formacje_mundurowe_5.jpg